In het engelstalige bordspel `Diplomacy` nemen 2-7 spelers het leiderschap op zich van één van de zeven Europese supermachten vlak voor de Eerste Wereldoorlog uitbreekt. Kies uit Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland, Italië, Oostenrijk-Hongarije, Turkije of Rusland. Probeer met de beschikbare eenheden van leger en marine 18 van de 34 aanwezige aanvoer gebieden op het bord te veroveren. Met diplomatiek werk, het maken en breken van bondgenootschappen op het juiste moment en strategisch inzicht kun je het spel winnen.
Tenzij je zelf wordt verraden…. Kortom, een soort Risk voor gevorderden!

Leerdoelen

  • Je leert over inleving en standplaatsgebondenheid in het historisch proces voorafgaand aan WOI
  • Je leert strategisch nadenken en diplomatiek handelen
  • Je leert op een speelse manier over de periode voorafgaand aan WOI
Doelgroep onderbouw havo & vwo
Aantal deelnemers 20
Periode 2
Tijdstip do 7e en 8e uur
Werkvorm Een bordspel dat vraagt om samenwerking, strategie en overleg
Docent Jacob Riepstra